تور روسیه، سیبری و دریاچه بایکال، ژانویه مسکو و سن پطرزبورگ، مورمانسک و شفق قطبی

تور جامع زمستانی روسیه، سیبری و منطقه قطبی شمالگان

 

تور و سفر گروهی روسیه دیماه۹۷

مدت زمان سفر گروهی و تور ترکیبی سیبری و مدار قطبی  ۱۲ روز

شرح جزئیات سفر گروهی و تور روسیه

روز اول (یکشنبه ۹ دیماه)(۳۰ دسامبر): حرکت از فرودگاه امام با پرواز ماهان ساعت ۰۸:۱۵ و رسیدن به مسکو ساعت ۱۱:۳۰ . ترانسفر به هتل ۳ ستاره و استراحت

روز دوم (دوشنبه ۱۰ دیماه)(۳۱ دسامبر)یک روز کامل گشت شهرگردی مسکو همزمان با عید کریسمس شامل بازدید از میدان سرخ مسکو و کاخ کرملین و کلیسای سنت باسیل، مقبره لنین، پیاده راه مانژ و بازدید از کیلومتر صفر مسکو

روز سوم (سه‌شنبه ۱۱ دیماه)(۱ ژانویه)ساعت۰۷:۴۵ صبح از مسکو به ایرکوتسک پرواز می‌کنیم و در  ساعت ۱۸:۲۰ هواپیما در ایرکوتسک به زمین خواهد نشست. سپس برای استراحت راهی هتل می‌شویم.

روز چهارم (چهارشنبه ۱۲ دیماه)(۲ ژانویه)پس از صبحانه تا ظهر به گشت ایرکوتسک شامل بازدید از کلیسای جامع کازان و معبد نامنسکی و نماد الکساندر سوم خواهیم پرداخت. و سپس راهی شهری در ساحل بایکال می شویم و از ساحل یخ زده دریاچه بازدید می‌کنیم.

روز پنجم (پنجشنبه ۱۳ دیماه)(۳ ژانویه): در این روز به گشت بر روی دریاچه یخ زده بایکال که عمیق‌ترین دریاچه دنیا بشمار می‌رود خواهیم پرداخت. در این گشت می‌توانید به صورت اختیاری از سورتمه‌‌هایی که توسط سگ‌های هاسکی کشیده می‌شوند هم استفاده کنید. همچنین می توانید با اجاره کردن وسایلی مانند اسنوموبیل و یا دوچرخه و یا چوب اسکی، به فعالیت های هیجان‌انگیز بیشتری بپردازید.

روز ششم (جمعه ۱۴ دیماه)(۴ ژانویه)صبح زود ساعت ۰۵:۴۰ به سمت سن‌پترزبورگ پرواز می کنیم که یک توقف کوتاه در مسکو خواهیم داشت و در ساعت ۰۹:۴۵ به عروس شهرهای روسیه خواهیم رسید. به هاستل‌مان در قلب بافت تاریخی سن پترزبورگ خواهیم رفت و پس از چک این و استراحتی مختصر به گشت پیاده در شهر خواهیم پرداخت.

روز هفتم (شنبه ۱۵ دیماه)(۵ ژانویه)این روز بطور کامل به گشت در شهر سن پترزبورگ و بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آن مانند موزه ارمیتاژ که قدیمی ترین و بزرگترین موزه فرهنگ و هنر جهان است و همچنین تعدادی از کاخ‌های این شهر زیبا خواهیم پرداخت.

روز هشتم (یکشنبه ۱۶ دیماه)(۶ ژانویه) پس از صبحانه راهی فرودگاه می شویم تا به مورمانسک در ساعت ۸:۳۵ پرواز کنیم. در ساعت ۱۰:۳۵ به این شهر که شمالی ترین شهر روسیه است خواهیم رسید و برای اقامت راهی هتل مان می شویم. در بعد از ظهر به گشت در شهر خواهیم پرداخت. با تاریکی هوا در صورتی که آسمان ابری نباشد در هر لحظه امکان مشاهده شفق در داخل شهر فراهم است.

روز نهم (دوشنبه ۱۷ دیماه)(۷ ژانویه):در این روز سورتمه سواری با سگ‌های هاسکی را تجربه خواهیم کرد و همچنین از اولین کشتی اتمی روسیه به نام کشتی لنین که برای همیشه در بندری نزدیک مورمانسک پهلو گرفته بازدید خواهیم کرد. بعدازطهر به هتل بازخواهیم گشت و با تاریکی هوا هم گوش به زنگ شفق خواهیم بود تا با مشاهده آن بیرون برویم و به عکاسی از این پدیده منحصر به فرد بپردازیم.

روز دهم (سه‌شنبه ۱۸ دیماه)(۸ ژانویه): در این روز تا بعد از ظهر به گشت‌زنی اطراف مورمانسک می‌پردازیم و از دریاچه‌ها و جنگل‌های سوزنی برگ منطقه تایگا بازدید می‌کنیم و به دیدن گوزن‌های شمالی که ساکنین نقاط سرد قطب شمال هستند می‌رویم.

روز یازدهم (چهارشنبه ۱۹ دیماه)(۹ ژانویه): این روز آخرین روز تور شفق قطبی است.  این روز تایم آزاد داریم و بعد از شام راهی فرودگاه می شویم تا در ساعت ۲۱:۴۰ به مسکو پرواز کنیم. هواپیما در ساعت ۰۰:۱۰ نیمه شب به مسکو خواهد رسید.

روز دوازدهم (پنجشنبه ۲۰ دیماه)(۱۰ ژانویه): برای استراحت به هتلی در نزدیکی فرودگاه میرویم و صبح  به سمت فرودگاه می‌آییم تا ساعت ۱۲:۴۵ با پرواز ماهان به سمت تهران حرکت کنیم. پرواز ساعت ۱۶:۵ در تهران به زمین خواهد نشست و تور شفق قطبی به پایان خواهد رسید.

هزینه تور سیبری و شمالگان قطبی:

این برنامه بصورت هزینه تمام شده برای هر همسفر بعلاوه ۱۸۰ دلار دستمزد راهنمااجرا می شود. هزینه بلیت روسیه در حال حاضر حدود ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. همچنین پروازهای داخلی روسیه حدود ۶.۵ میلیون تومان است. پیش بینی می‌شود حدود ۶۰۰ دلار هزینه تمام شده برنامه باشد که شامل کلیه گشت‌ها و ورودیه‌ها، کلیه ترانسفر ها و وعده های غذایی باشد.

نکات مهم سفرگروهی شفق قطبی روسیه

نکته ۱: هزینه ویزا به مبلغ ۸۵ دلار بر عهده همسفران خواهد بود.

نکته ۲: تمامی هزینه های برنامه های اختیاری به عهده همسفران است.

نکته ۳: مسئولیت کنترل پاسپورت و تاریخ انقضای آن مبنی بر ۷ ماه اعتبار از تاریخ ورود به آن کشور با خود همسفران است.

نکته ۴: با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی و ماجراجویانه، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنما وجود خواهد داشت.

نکته ۵ : با توجه به سختی برنامه و گروهی بودن آن انتظار می رود همه همسفران در اجرای بهتر برنامه سهیم شده و تمام تلاش خود را برای بهبود آن بنمایند.